drive autósiskola Nyíregyháza
Információk

ÍRÁSOS TÁJÉKOZTATÓ

A képző szerv tájékoztatási kötelezettsége a járművezető és a közlekedési szakember képzésben résztvevők számára

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 2. számú melléklete alapján

1.  A képző szerv megnevezése, címe, e-mail címe és telefonszáma (teljes név, valamint, ha van, fantázianév is), honlapjának címét (URL):

Nuszer Tamás egyéni vállalkozó. Fantázianév: Drive autósiskola;

Cím: 4405 Nyíregyháza Takács utca 42.; E-mail cím: autosiskola@gmail.com;
Telefonszám: 06-20/210-7060; Honlap címe: www.nyh.hu

2. A cég formája:

Egyéni vállalkozó

3.Adószám: 67483220-1-35

Képzési engedély száma: KVH/40867-1/2018-ITM

4. Az iskolavezető neve, e-mail címe és telefonszáma:

Nuszer Tamás (azonosító: 11035); nuszertamas@gmail.com; 06-20/210-70-60

5. Az ügyfélfogadó címe, telefonszáma, az ügyfélfogadás időpontjai:

4400 Nyíregyháza, Szarvas utca 5-9. sz földszint 10. Telefon: 20/210-7060

Ügyfélfogadás időpontja:

Hétfő 10:00-12:00 Kedd 10:00-12:00 Szerda 10:00-12:00 Csütörtök 10:00-12:00

6. A telephely címe, telefonszáma:

4400 Nyíregyháza, Takács utca 43. Telefonszám: 06-20/210-7060

7. A tanfolyamra való felvétel módja

A jelölt (vagy a képzőszerv képviselője - a jelölt személyazonosító okmányai alapján) minden kategória esetében kitölti a jelentkezési lapot. A jelentkezési lap megfelelő rovatainak, valamint a hátoldalon lévő nyilatkozati rovatok valós tartalmáért a jelentkező a felelős. Kitöltés után, a kinyomtatott példányt alá kell írni, és átadni a képzőszerv megbízottjának.

Az ügyintéző szóban vagy írásban tájékoztatja a képzésben résztvevőt a tanfolyam megnyitó foglalkozás helyéről és idejéről, vagy e-learning tanfolyam esetén a tanfolyam megkezdésének feltételeiről. Ebben felkéri a képzésben résztvevőt, hogy a tanfolyammal kapcsolatos tájékoztatót tanulmányozza át, mely megtalálható az ügyfélfogadóban, vagy honlapunkon. A tanfolyamnyitó foglalkozásokon minden képzésben résztvevő képzési szerződést kap, melynek átvételét és annak tartalmának megismerését aláírásával igazolja.

8. Az előírt egészségi és PÁV alkalmassági vizsgálatok (kategóriánként),

9. A tanfolyamra történő felvétel és a vizsgára bocsátás feltételei (kategóriánként), az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésére vonatkozó rendelkezések

Tanfolyamra az a jelentkező vehető fel, aki:

Közlekedési alapismeretek vizsgára az jelentkezhet, aki: a vezetői engedély feltételéül meghatározott életkort betöltötte, vagy a jogszabálynak megfelelő életév betöltése előtt AM, A2, B kategóriánál 3 hónappal korábban; továbbá  a tanfolyam elméleti részét elvégezte és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el. Amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára. A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.

Járműkezelési vizsgára az jelentkezhet, aki: A2 kategória esetében a jogszabályban a vezetői engedély kiadásának feltételéül előírt életkort betöltötte; „AM” kategória esetében  járműkezelési vizsgát tehet az is, aki az előírt életkort még nem töltötte be; B kategória esetében nincs járműkezelési vizsga.

Gyakorlati (Forgalmi) vizsgára az jelentkezhet, aki: az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, és a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részét elvégezte, és a meghatározott kötelező óraszámokat és menettávolságokat igazoltan teljesítette. A vizsgára való jelentkezésig az igazgatási szolgáltatási díjat a képző szerv útján vagy közvetlenül megfizette. Forgalmi vizsga - a „B” kategóriás képzés kivételével - sikeres járműkezelési vizsga után tehető.

Továbbá a vezetői engedély feltételéül meghatározott életkort betöltötte, azaz: „AM” kategória esetében: 14. életév „A2” kategória esetében: 18. életév; „B” kategória: 17. életév. Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki „A2” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

A tanuló vizsgára bocsátásának feltételeit a közlekedési hatóság ellenőrzi. A vizsgán a tanulónak magánál kell tartania az érvényes személyi igazolványát és (ha van) egyéb vezetői engedélyét. Gyakorlati vizsga esetén az orvos által előírt korlátozást (pl.: szemüveg). A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján igazolnia kell a közlekedési hatóság részére. Ha a tanuló alapfokú iskolai végzettségét nem igazolta, annak teljesítéséig a következő vizsgára nem bocsátható, illetve részére vizsgaigazolás nem állítható ki. a közlekedési hatóság a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást, az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg. Az ennek hiányában meghiúsult vizsgákért a képzőszerv semmilyen felelősséget nem vállal.

Elsősegélynyújtási ismeretek: Az elsősegélynyújtási ismeretek nem tanfolyam köteles, de vizsgaköteles. Az elsősegélynyújtásból az Országos Mentőszolgálat által előírt ismeretek megszerzését tanúsító igazolást a Magyar Vöröskereszt fővárosi, vagy megyei szervezetei adják ki.

10. A tanuló által igényelt tanfolyam tantárgyai, a képző szerv által tartott óraszámok, az elméleti tanórák időtartama: (24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 3.2.1. bekezdése alapján)

Kategória

Alapismeretek

Elméleti tantárgyak

Járművezetési gyakorlat

 

Σóra

K

Je

Szü

Σóra

A

F

F/v

F/o

F/é

M

AM

16

12

4

-

10

4

6

-

-

-

100

A2

22

-

-

-

16

6

10

2

4

-

240

B

28

20

2

6

29

9

20

14

4

2

580

Rövidítések:

K: Közlekedési alapismeretek; Je: Járművezetés elmélete; Szü: Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek;

A: Alapoktatás; F: Főoktatás; F/v: Városi vezetés;  F/é: Éjszakai vezetés;  M: Menettávolság kilóméterben

Az elméleti tanórák időtartama 45 perc

Ha a tanfolyam tantermi oktatással történik, akkor minden alkalommal jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson résztvevőknek minden foglalkozáson alá kell írni. A jelenléti ívet az összes résztvevő aláírása után le kell zárni úgy, hogy arra további aláírás ne kerülhessen, majd a tanulmányi naplóhoz kell csatolni.

A képző szerv - a vállalkozási feltételeinek megfelelően - az előírtnál magasabb óraszámú tanfolyamokat is tarthat. A tanuló számára a képzési rész elvégzése akkor igazolható, ha az egyes tantárgyak tanteremben történő elméleti oktatására vonatkozó kötelező óraszám 10%-nál kevesebbet hiányzott. Az óraszámok 10%-nál kevesebb hiányzást önálló felkészüléssel is lehet pótolni. Ettől magasabb óraszámú hiányzás esetén a tanuló számára - azon témakörökből, melyeken a tanuló nem vett részt - pótfoglalkozást kell tartani. Ennek a díja a 12. pontban olvasható.

A vezetési gyakorlat tantárgy alapoktatási része valamennyi elméleti tárgyból tett sikeres vizsga után, főoktatási része - a „B” kategóriás képzés kivételével - a sikeres járműkezelési, vagy rutinvizsga után kezdhető meg. A „B” kategóriás képzés esetén a vezetési gyakorlat tantárgy főoktatási része a kötelezően teljesítendő alapoktatási órák teljesítését követően kezdhető meg.

Az oktató a képzésben résztvevővel külön egyeztetett váltási helyeken várják a hallgatókat, illetve fejezik be az oktatást. Az útvonal kijelölése az oktató feladata, melyet a tantervi követelmények figyelembevételével személyre szólóan határoz meg.

11. A járműhasználat; a választható típusok, a tanuló által biztosított jármű esetén a használat feltételei

A gyakorlati képzés lebonyolítására alkalmas rendelkezésre álló járművek típus szerinti felsorolása:

Képzőszervünknél a tanuló saját járművel nem készülhet fel gyakorlati vizsgára. A gyakorlati képzés során a gyakorlás kezdetének és befejezésének helyszínét (váltási helyszín) az oktató és a képzésben résztvevő közösen állapítja meg.

Vezetési gyakorlat tantárgy feladatainak teljesítését a képzésben résztvevő aláírásával igazolja, abban az esetben, ha a bejegyzés szerinti időtartamot ténylegesen járművezetéssel töltötte.

12. A hiányzás pótlásának módja

A kötelező elméleti órák pótlása az elméleti oktató által kijelölt időpont alapján történik, óránként 2000 Ft díj ellenében. Amennyiben a tanuló nem teljesíti a kötelező minimális óraszámot, elméleti vizsgára nem bocsájtható.

13. A tandíj összege (elméleti, gyakorlati bontásban), a tandíj befizetésének módja, azért nyújtott szolgáltatások tartalmának és díjainak tételes felsorolása, továbbá a megszerezni kívánt kategória vagy szakképesítéshez szükséges egyéb díjak (vizsgadíjak, elsősegély- nyújtási ismeretek vizsga díja, egyéb költségeket),

 

 

Alapismeretek

 

Járművezetési gyakorlat

 

Elméleti tantárgyak tandíja

Egy vezetési óra díja

kötelező min. óraszám*

Vizsgaóra**

összesen

összesen fizetendő

AM

25000 Ft

4500 Ft

10

1

11

49500 Ft

A2

25000 Ft

4500 Ft

16

1

17

76500 Ft

B

30000 Ft

5000 Ft-tól***

29

1

30

120000 Ft***

 

 

 

 

 

*Képzési igazolással érkezőknek nincs kötelező minimális óra **Az „AM” és „A2” és „B” kategóriás forgalmi vizsgák is gyakorlati vezetésnek minősülnek, azok díja megegyeznek a vezetési órák díjával.
*** Oktatótól és heti levezetett óraszám esetén eltérhet.

A tandíj befizetése készpénzben vagy utalással történik a Raiffeisen bankszámlára: 12042830-01670653-00100005

Az elsősegély-nyújtói vizsga egységesen 7,900 Ft. A vizsgadíjának befizetése az alábbi elkülönített bankszámlára történik: K&H Bank 10404405-00030584-00000004 Banki átutalás esetén a közlemény rovatba a következő adatokat szükséges feltüntetni: A vizsgázó személy neve és az előzetesen regisztrált vizsga időpontja és helyszíne. A vizsgára bocsátás feltétele a vizsgadíj beérkezése a vizsga időpontját megelőző 3 munkanap.

14. Az egyes tantárgyak hallgatása és vizsgája alóli mentesítés feltételei

AM, A1, B kategóriák esetében mentesítés nem adható.

15. a tanuló áthelyezés és a teljesített oktatásról szóló igazolás kiadásának módja, a tanuló áthelyezés következményei

A tanuló kezdeményezésére az elbocsátó képző szerv által biztosított nyomtatványt kell kitölteni 3 példányban, a hiteles adatok beírásával. Az igazolást – a tanulói nyilatkozat és a befogadó képző szerv adatai kivételével – az elbocsátó képző szerv tölti ki. Az elbocsátó képző szerv által kitöltött igazolás egy példánya az elbocsátó képző szervnél marad, a másik két példányt a tanuló részére kell átadni. Abban az esetben, ha a kérvényező kiskorú, a kérelmet a szülőnek (a törvényes képviselőnek) is alá kell írnia. A tanuló áthelyezéséhez szükséges képzési igazolást a tanuló kérésére 3 munkanapon belül az iskolavezető köteles kiállítani, a kiállítás megtagadásával a tanuló másik képző szervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet. A tanuló áthelyezés (Képzési igazolás kiállítása) díjtalan.

16. az oktatási helyszínek címe:

Elméleti oktatás:

Gyakorlati oktatás váltás helye: Nyíregyháza, Korányi Frigyes. út 15.

17. A pótórák igénylésének módja, díjai

Elméleti oktatás:
Elméleti oktatóval való előzes egyeztetés alapján lehetséges. Díja: 2000 Ft/tanóra

Gyakorlati oktatás: Gyakorlati oktatóval való előzes egyeztetés alapján lehetséges. Díja megegyezik az alapórával

18. Az engedélyező hatóság megnevezése, címe és telefonszáma

KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság. Székhely: 1119 Budapest, Than Károly utca 3-5. Postacím: 1082 Budapest, Vajdahunyad u. 45. E-mail: info@kavk.hu

Felügyeletet ellátó szervezetek megnevezése és elérhetősége

Kelet-Magyarországi Járművezető Vizsgáztatási És Utánképzési Főosztály; Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vizsgaszervezési És Utánképzési Osztály 4400 Nyíregyháza, Törzs u.108.
Telefon: +36-42-596-166   Fax: +36-42-596-167    E-mail: szabolcs@kavk.hu

19. A vizsgázó jogai és kötelezettségei

Jogai:

Kötelezettségei:

20. A vizsgadíjak és azok megfizetésének módja

 

Alapismeretek

Elméleti tantárgyak vizsgadíja

Járműkezelési gyakorlat

vizsgadíja

Járművezetési gyakorlat vizsgadíja

 

Összesen

AM

4600 Ft

3600 Ft

3600 Ft

11800 Ft

A2

4600 Ft

4700 Ft

11000 Ft

20300 Ft

B

4600 Ft

-

11000 Ft

15600 Ft

21. A vezetői engedély vagy a szakképesítés kiadásával kapcsolatos, jogszabályban meghatározott fontosabb előírások. Nem magyar állampolgárokat érintően különös tekintettel kell lenni a tartózkodási engedélyre vonatkozó előírásokra. Az alapfokú iskolai végzettség igazolásának módjA

Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki megfelel az egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak, valamint az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését vagy annak megszerzése alóli mentességét a közlekedési igazgatási hatóság részére igazolja. Az alapfokú iskolai végzettség eredeti példányát a tanuló (vagy megbízottja) a Közlekedési Hatóságnak személyesen mutatja be. A közlekedési hatóság a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást, az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg. A tanuló a megszerezni kívánt képesítéshez szükséges egyéb igazolások (pl. elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésének igazolása) birtokában kezdeményezheti az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnál a vezetői engedély kiállítását. Vezetői engedélyt csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van. A magyarországi szokásos tartózkodási hely meglétének ellenőrzése érdekében a közlekedési igazgatási hatóság vizsgálja, hogy a személyiadat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy rendelkezik-e érvényes magyarországi lakó- vagy tartózkodási hellyel, vagy a személyiadat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó személy rendelkezik-e legalább 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel. Ha az ügyfél szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, abban az esetben igazolnia kell ezt a tényt a vezetői engedély iránti kérelem benyújtásakor.

E rendelet alkalmazásában közlekedésbiztonsági szempontból járművezetésre alkalmatlannak kell tekinteni azt a személyt:



Többet szeretnél tanulni? Nézd meg videóinkat!
Drive autós iskola
Nyíregyháza Szarvas utca 5-9. fsz. 10. alatt található az ügyfélfogadó irodánk. Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig - 10:00- 12:00
06 20 210 7060
autosiskola@gmail.com